Tom 85 Nr 2 (2024)
Opublikowane: 2024-12-12
Najczęściej czytane
Istotne wyzwania polskiej pedagogiki specjalnej w perspektywie bliższej oraz dalszej przyszłości
125
Trudne drogi adaptacji matek do głębokiej niepełnosprawności intelektualnej dziecka
100
Prokrastynacja, perfekcjonizm oraz poczucie umiejscowienia kontroli w kontekście akademickim
94
Wielozmysłowe wspieranie rozwoju mowy dziecka neuroatypowego – z doświadczeń terapeuty
49
Czasopismo „Szkoła Specjalna” stworzone przez Marię Grzegorzewską wychodzi od 1924 roku. Jest jednym z pierwszych w Europie periodyków poświęconych badaniom nad rozwojem, wychowaniem i nauczaniem dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami.
W centrum uwagi są także zagadnienia funkcjonowania, kształcenia i wspierania dorosłych osób z niepełnosprawnościami oraz z niedostosowaniem społecznym.
Procesy rehabilitacji, resocjalizacji, rewalidacji i terapii analizowane są w aspektach teoretycznym i empirycznym, prawnym i metodycznym. Prezentowane są również wydarzenia naukowe o zasięgu krajowym i zagranicznym, wymieniane doświadczenia, zwłaszcza z dobrej praktyki pedagogicznej.
Artykuły są recenzowane przez dwóch niezależnych ekspertów z uwzględnieniem zaleceń MNiSW zawartych w broszurze „Dobre praktyki w procedurach recenzyjnych w nauce” (2011).
Wersja papierowa czasopisma jest wersją pierwotną (referencyjną).
Czy jesteś zainteresowany wysłaniem zgłoszenia do tego czasopisma? Polecamy, abyś zapoznał się z O czasopiśmie zasadami obowiązującymi w tym czasopiśmie, a także ze wskazówkami dla autora. Autorzy muszą zarejestrować się do czasopisma zanim wyślą zgłoszenie lub zalogować się i rozpocząć pięciostopniowy proces.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani recenzowaniem tekstów w tym czasopiśmie, to rekomendujemy zapoznanie się z zawartością zakładki O czasopiśmie. Następnie prosimy o rejestrację na stronie czasopisma. W formularzu rejestracyjnym prosimy o zaznaczenie opcji: "Tak, wyślij prośbę o nadanie roli: Recenzent".
Jeżeli posiadają już Państwo konto użytkownika w tym systemie - w edycji swojego profilu można rozszerzyć uprawnienia o funkcję: recenzent.