Opublikowane: 2025-02-18

DZIAŁALNOŚĆ INTEGRACYJNA Z DZIEĆMI I RODZINAMI UKRAIŃSKICH UCHODŹCÓW: POLSKIE DOŚWIADCZENIA

Nella Nychkalo , Natalia Muranova , Olena Volarska

Abstrakt

Artykuł zawiera teoretyczną analizę i uogólnienie najskuteczniejszych praktyk pracy socjalnej nad integracją dzieci i rodzin ukraińskich przymusowych migrantów/uchodźców w Polsce. Definicja kategorii ukraińskich migrantów przymusowych jako tymczasowych uchodźców migracyjnych jest uogólniona. Organizacja pracy socjalnej z dziećmi i rodzinami migrantów przymusowych w Polsce została przedstawiona jako integracyjny typ form i metod, za pomocą których elementy społeczno-psychologiczne, racjonalno-emocjonalne, duchowe i materialne, wykonawcze i twórcze zostaną ze sobą połączone. Takie rozumienie aktywności społecznej przyczyniło się do badania form i metod pełnej integracji oraz ich wpływu na tę kategorię ukraińskich migrantów/uchodźców przymusowych. Stwierdzono, że praca socjalna nad integracją ukraińskich przymusowych migrantów powinna obejmować organizację międzynarodowej współpracy Ukrainy z innymi krajami europejskimi w celu rozwiązania bieżących problemów wychowania społecznego i rozwoju dzieci z rodzin przymusowych migrantów.

Słowa kluczowe:

uchodźcy, integracja, projekt, Polska, praca socjalna

Pobierz pliki

PDF

Zasady cytowania

Nychkalo, N., Muranova, N., & Volarska, O. (2025). DZIAŁALNOŚĆ INTEGRACYJNA Z DZIEĆMI I RODZINAMI UKRAIŃSKICH UCHODŹCÓW: POLSKIE DOŚWIADCZENIA. Edukacja Zawodowa I Ustawiczna, (8). https://doi.org/10.71358/ezu.1880

Cited by / Share


Ta strona używa pliki cookie dla prawidłowego działania, aby korzystać w pełni z portalu należy zaakceptować pliki cookie.